steel-containers.com

Koleby samowyładowcze TK

Koleby samowyładowcze TK to metalowe zbiorniki przeznaczone do obsługi przez wózki widłowe. Wykonane są z blachy o grubości 3 mm w części zbiornika oraz 4 mm w podstawie. Konstrukcja jest spawana dwustronnie, co nadaje jej wytrzymałości i szczelności. Dodatkowo pojemniki posiadają szereg wzmocnień, które sprawiają, że kontenery są bardzo solidne i trwałe. Wyposażone zostały w stopę zapobiegającą przez zsunięciem się z ramienia wózka widłowego oraz blokadę uniemożliwiającą przechył koleby podczas transportu. Dodatkowo w podstawie montowane są niskie stopy izolujące zbiornik od podłoża. Posiadają podwójny system wyładowczy w postaci dźwigni oraz zbijaka czołowego, który umożliwia wyładunek bez konieczności wychodzenia kierowcy z pojazdu. Wystarczy uderzyć płytką znajdującą się z przodu przy podstawie o kontener docelowy, do którego odpady mają zostać wyładowane. Przy chęci skorzystania z dźwigni można obsłużyć ją z poziomu gruntu czy niewielkiej wysokości ręcznie lub przy pomocy stalowej linki, którą można zamontować na końcu rączki gdy pojemnik jest podniesiony w górę na wózku widłowym.

Dwustronny spaw

Blacha zbiornika o grubości 3mm

Blacha podstawy o grubości 4mm

Najwyższa jakość

Wzmocniona konstrukcja

Wykonanie

Koleby samowyładowcze TK to najwyższej jakości, metalowe kontenery przechylne przystosowane do obsługi przez wózki widłowe. Konstrukcja zbiorników jest spawana dwustronnie i posiada szereg wzmocnień, które mają znaczący wpływ na solidność i trwałość produktu. Pojemniki wykonane są z blach o grubości 3 mm w części zbiornika oraz 4 mm w podstawie.

Obsługa

TK to klasyczne koleby których obsługa jest prosta. Wyposażone są w podwójny system wyładunku. Jednym z nich jest dźwignia w postaci krótkiego pręta usytuowana z lewej strony przy podstawie. Na jej końcu znajduje się otwór umożliwiający zamocowanie linki do zwalniania mechanizmu przez kierowcę wózka widłowego gdy zbiornik jest uniesiony w górę. Drugą możliwością na opróżnienie zawartości kontenera jest użycie zbijaka czołowego znajdującego się na środku podstawy z przodu. Aby przy jej pomocy rozładować towar należy docisnąć płytkę do burty kontenera docelowego, do którego mają trafić odpady.

Zabezpieczenia

Kontenery TK wyposażone są w zabezpieczenia zwiększające bezpieczeństwo pracy. Pierwszym jest obejma zapobiegającą przed zsunięciem się pojemnika z ramienia pojazdu znajdująca się przy lewej kieszeni podstawy. Drugim jest zawleczka znajdująca się na tylnej ścianie po środku. Jej zadaniem jest uniemożliwienie przechyłu zbiornika podczas transportu w sposób niekontrolowany. Trzecim zaś jest łańcuch stalowy, którego zadaniem jest zabezpieczenie koleby przed zsunięciem się kontenera podczas rozładunku z wózka widłowego. W tym celu należy go zakręcić na karetce wózka widłowego a następnie wpiąć znajdujące się na jego końcach karabińczyki w oczka przy podstawie.

Wykończenie

Powierzchnia pojemników przed malowaniem jest dokładnie czyszczona i odtłuszczana
W kolejnym kroku zbiorniki pokrywane są podkładem antykorozyjnym
Na koniec farbą nawierzchniową w wybranym kolorze
Poprzednie kroki stanowią zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, podczas użytkowania kontenerów​ na zewnątrz, zapobiegając rdzewieniu.
Dodatkowo gładka struktura nawierzchniowa lakieru ułatwia czyszczenie kontenerów.

Zastosowanie

Koleby znajdują zastosowanie w większości branż obecnych na rynku. Cieszą się szczególnym zainteresowaniem w firmach produkcyjnych, fabrykach, warsztatach, na magazynach, budowach, w skupach złomu, sortowniach, oczyszczalniach, gospodarstwach rolnych oraz wszędzie gdzie zachodzi potrzeba zbierania, magazynowania oraz sortowania i transportu produktów, odpadów, surowców itp. Kontenery samowyładowcze TK to pojemniki nadające się zarówno do lekkich jak i ciężkich materiałów. Można w nich przewozić materiały o mniejszych i większych rozmiarach oraz różnej strukturze. Oto niektóre przykłady towarów którymi pojemniki mogą być załadowane: produkty, części, podzespoły, odpady poprodukcyjne, piach, żwir, gruz, ziemia, beton, złom, drewno, wióry, aluminium, szkło, tworzywa sztuczne, folie, tektury, papier.

Elementy wyposażenia

Konstrukcyjnie kontener TK wyposażony jest w rączkę na tylnej ścianie lub dwa mniejsze uchwyty ręczne. Stanowią ułatwienie przy ręcznym przemieszczaniu koleby na magazynie gdy jest wyposażona w koła. Pod górnym rantem znajduje się również taśma ostrzegawcza w kolorze żółto-czarnym zwiększająca widoczność pojemnika. Kolejnym elementem jest niewielki haczyk w górnej części z tyłu zbiornika po lewej stronie. Służy on do odwieszania znajdujących się w zestawie linki stalowej, służąca do zwalniania dźwigni oraz łańcucha stalowego, zabezpieczający kontener przed jego spadnięciem z pojazdu w trakcie pracy. Ten model dodatkowo posiada niskie nóżki przymocowane za pomocą śrub i nakrętek w podstawie. Ich zadaniem jest izolowanie zbiornika od podłoża, na którym się znajduje. Dla wygody klienta są one demontowalne.

Dodatkowe akcesoria

Istnieje możliwość uzyskania jeszcze większej funkcjonalności koleb samowyładowczych poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów. Dzięki nim można nie tylko zwiększyć komfort użytkowania zbiorników lecz niejednokrotnie przyspieszyć i usprawnić pracę jak również oszczędzić czas związany z jego eksploatacją. Elementami, które można domówić są m.in. zestaw kół czyniących pojemnik mobilnym, pokrywę górną zabezpieczającą przez warunkami atmosferycznymi lub dostępem do zawartości zbiornika osób postronnych czy podwójnego dna i kranu służących do oddzielania elementów stałych od płynnych wewnątrz koleby oraz odprowadzania cieczy na zewnątrz.

Charakterystyka techniczna

Materiał

stal s235

Malowanie

natryskowe

Grubość zbiornika

3 mm

Grubość podstawy

4 mm

Parametry dostępnych modeli

Pojemność
(L)
Waga
(kg)
Wymiary
(dł. x szer. x wys.;mm)
Ładowność
(kg)
300
140
1240 x 844 x 771
700
600
165
1450 x 864 x 884
900
800
183
1240 x 1700 x 771
900
900
200
1450 x 1314 x 884
1100
1100
225
1803 x 1064 x 1066
1300
1500
261
1803 x 1544 x 1066
1600
2000
346
1977 x 1280 x 1396
1600
2200
291
1803 x 2200 x 1066
1700
2500
376
1977 x 1530 x 1396
1800
3300
431
1977 x 2000 x 1396
1900
4000
485
1977 x 2500 x 1396
2000