steel-containers.com

Kontenery z otwieranym dnem PMDC

Kontenery PMDC to solidne pojemniki stalowe z otwieranym dnem przeznaczone do obsługi przez wózki widłowe, suwnice, dźwigi oraz ręczne wózki paletowe. Wykonane są z blachy o grubości 3 mm w części zbiornika i 4 mm w podstawie. Konstrukcja jest spawana dwustronnie, co nadaje jej wytrzymałości i trwałości. Kieszenie na widły oraz uchwyty transportowe umieszczone zostały na górnym rancie zbiornika. Nóżki w podstawie izolują zbiornik od podłoża jak również umożliwiają transport przy pomocy ręcznych wózków paletowych. Kontenery wyposażone zostały w system otwieranego dna, który umożliwia szybki wyładunek zawartości. Do odbezpieczania mechanizmu służy dźwignia znajdująca się przy jednej z bocznych ścian, przy której znaleźć można także pierścień zabezpieczający przez przypadkowym otwarciem klapy podczas transportu. W celu odblokowania mechanizmu można pociągnąć ją z poziomu gruntu czy niewielkiej wysokości ręcznie lub przy pomocy stalowej linki, którą można zamontować na końcu rączki gdy pojemnik jest podniesiony w górę na wózku widłowym. Zamykanie kontenera odbywa się poprzez dociśnięcie klapy o burtę zbiornika, do którego odpad był wyładowywany lub poprzez ustawienie pojemnika na płaskiej powierzchni.

Dwustronny spaw

Blacha zbiornika o grubości 3mm

Blacha podstawy o grubości 4mm

Uszy na widły oraz uchwyty transportowe

Nóżki umożliwiające transport

Wykonanie

Kontenery PMDC to solidne pojemniki stalowe z otwieranym dnem. Przystosowane są do obsługi nie tylko przez wózki widłowe lecz również suwnice, dźwigi oraz ręczne wózki paletowe. Ściany zbiornika wykonane są z blachy o grubości 3 mm a podstawa z blachy o grubości 4 mm. Dwustronne spawanie nadaje konstrukcji wytrzymałości. Na górnym rancie zbiornika znajdują się uszy na widły oraz uchwyty transportowe. W podstawie zaś są nóżki, które umożliwiają transport pojemników przy pomocy ręcznych wózków paletowych.

Obsługa

Zbiorniki PMDC posiadają klapową podstawę służącą do wyładunku znajdującego się w ich wnętrzu towaru, czyli tak zwany system otwieranego dna. Umożliwia on szybki wyładunek zawartości kontenera. Do odbezpieczania mechanizmu służy wysoka dźwignia. Znajdująca się ona przy jednej z bocznych, krótszych ścian. Obsługiwana może być ręcznie lub przy pomocy linki stalowej, montowanej w oczku na końcu przy pomocy karabińczyka, gdy pojemnik podniesiony jest w górę na wózku widłowym. Przy uchwycie blokady znajduję się również pierścień zabezpieczający, którego zadaniem jest zabezpieczenie przez przypadkowym otwarciem klapy podczas transportu zbiornika. Klapę w kontenerach zamyka się poprzez postawienie pojemnika na płaskiej powierzchni i dociśnięcie podstawy do ziemi lub na wysokości do burty zbiornika, do której odpad został wyładowany.

Zabezpieczenia

Pojemniki PMDC wyposażone są w zabezpieczenie w postaci pierścienia usytuowanego przy dźwigni służącej do wyładunku towaru. Po zamocowaniu go na uchwycie mamy pewność, że dno nie otworzy się w sposób niekontrolowany podczas transportu kontenera. Dodatkowo należy zabezpieczyć zbiornik przed zsunięciem się z wideł podczas pracy. Do tego służy łańcuch stalowy, który wystarczy zakręcić na karetce wózka widłowego a następnie przełożyć łańcuch w podobny sposób przez uchwyty transportowe w wózku widłowym i przypiąć karabińczyki w dowolnym miejscu na łańcuchu. Takie rozwiązania zapewniają zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania kontenera.

Wykończenie

Powierzchnia pojemników przed malowaniem jest dokładnie czyszczona i odtłuszczana
W kolejnym kroku zbiorniki pokrywane są podkładem antykorozyjnym
Na koniec farbą nawierzchniową w wybranym kolorze
Poprzednie kroki stanowią zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, podczas użytkowania kontenerów​ na zewnątrz, zapobiegając rdzewieniu.
Dodatkowo gładka struktura nawierzchniowa lakieru ułatwia czyszczenie kontenerów.

Zastosowanie

Kontenery z otwieranym cieszą się dużym zainteresowaniem w firmach produkcyjnych, fabrykach, warsztatach, na magazynach, budowach, w skupach złomu, sortowniach, oczyszczalniach, gospodarstwach rolnych oraz wszędzie gdzie zachodzi potrzeba zbierania, magazynowania oraz sortowania i transportu produktów, odpadów, surowców itp. Zbiorniki PMDC to pojemniki nadające się zarówno do lekkich jak i ciężkich materiałów. Można w nich przewozić materiały o mniejszych i większych rozmiarach oraz różnej strukturze. Oto niektóre przykłady towarów którymi pojemniki mogą być załadowane: produkty, części, podzespoły, odpady poprodukcyjne, złom, drewno, wióry, aluminium, szkło, tworzywa sztuczne, folie, tektury, papier.

Elementy wyposażenia

Konstrukcyjnie kontener PMDC wyposażony jest w haczyk na tylnej ścianie, który służy do odwieszania znajdujących się w zestawie linki stalowej, służąca do zwalniania dźwigni oraz łańcucha stalowego, zabezpieczającego kontener przed jego spadnięciem z pojazdu w trakcie pracy. demontowalne. Dodatkowo pod górnym rantem znajduje się również taśma ostrzegawcza w kolorze żółto-czarnym zwiększająca widoczność pojemnika.

Dodatkowe akcesoria

Istnieje możliwość uzyskania jeszcze większej funkcjonalności kontenerów z otwieranym dnem poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów. Dzięki nim można nie tylko zwiększyć komfort użytkowania zbiorników lecz niejednokrotnie przyspieszyć i usprawnić pracę jak również oszczędzić czas związany z jego eksploatacją. Elementami, które można domówić są m.in. zestaw kół czyniących pojemnik mobilnym, pokrywę górną zabezpieczającą przez warunkami atmosferycznymi lub dostępem do zawartości zbiornika osób postronnych czy rączek do prowadzenia zbiorników, gdy są wyposażone w zestaw jezdny.

Charakterystyka techniczna

Materiał

stal s235

Malowanie

natryskowe

Grubość zbiornika

3 mm

Grubość podstawy

4 mm

Parametry dostępnych modeli

Pojemność
(L)
Waga
(kg)
Wymiary
(dł. x szer. x wys.;mm)
Ładowność
(kg)
750
185
1485 x 1060 x 850
1000
1100
220
1485 x 1060 x 1170
1000
1400
236
1485 x 1060 x 1370
1000
1700
268
1485 x 1060 x 1620
1000