steel-containers.com

Wanny wychwytowe PMC

Wanny wychwytowe  PMC to zbiorniki służące do  zabezpieczania przed wydostawaniem się substancji niebezpiecznych dla środowiska ze składowanych na nich paletopojemników typu Mauser. Wykonane są w całości z blachy o grubości 2-2,5 mm. Konstrukcja jest spawana dwustronnie, co zapewnia szczelność i nadaje jej wytrzymałości. Głównymi zaletami wanien jest ocynkowany, demontowany ruszt oraz nóżki umożliwiające transport  wózkami widłowymi i paletowymi. W przypadku uszkodzenia stojącego na wannie ociekowej pojemnika jego zawartość spływa do wnętrza zbiornika. Dzięki temu można skutecznie zabezpieczyć substancję, ale także ponownie ją wykorzystać – w trakcie wycieku do platformy nie zostaje zanieczyszczona, w związku z czym nadaje się do ponownego użytku.

Dwustronny spaw

Blacha zbiornika o grubości 2-2,5mm

Blacha podstawy o grubości 2-3mm

Demontowalna ocynkowana kratownica

Szczelna solidna konstrukcja

Nóżki umożliwiające transport

Wykonanie

Wanny wychwytowe PMC to zbiorniki stalowe służące przeznaczone do współpracy ze paletopojemnikami typu Mauser. Ich zadaniem jest wychwytywanie substancji niebezpiecznych dla środowiska, znajdujących się wewnątrz pojemników IBC, w przypadku ich uszkodzenia. Wanny wykonane są z blach o grubości 2-2,5 mm w ścianach i 2-3 mm w podstawie. Konstrukcja jest szczelna i bardzo solidna za sprawą dwustronnego spawania. Zbiorniki ociekowe wyposażone są w kratownicę ocynkowaną, która jest demontowalna. W podstawie natomiast znajdują się nóżki umożliwiające transport wanien przy pomocy ręcznych wózków paletowych.

Obsługa

Ociekowe wanny są bardzo proste w użytkowaniu. Wystarczy ustawić je w miejscu docelowym, umieścić na nich pojemnik i gotowe. W sytuacji rozszczelnienia się stojącego na niej zbiornika jego zawartość jest wychwytywana do wnętrza wanny. Substancje się w niej znajdujące można ponownie wykorzystać gdyż nie zostają zanieczyszczone.

Wykończenie

Powierzchnia pojemników przed malowaniem jest dokładnie czyszczona i odtłuszczana
W kolejnym kroku zbiorniki pokrywane są podkładem antykorozyjnym
Na koniec farbą nawierzchniową w wybranym kolorze
Poprzednie kroki stanowią zabezpieczenie przed warunkami atmosferycznymi takimi jak deszcz, podczas użytkowania kontenerów​ na zewnątrz, zapobiegając rdzewieniu.
Dodatkowo gładka struktura nawierzchniowa lakieru ułatwia czyszczenie kontenerów.

Zastosowanie

Wanny ociekowe znajdują zastosowanie a nawet są wymagane w wielu sektorach przemysłowych między innymi w firmach produkcyjnych, fabrykach, warsztatach, na magazynach, budowach, gospodarstwach rolnych oraz wszędzie gdzie zachodzi potrzeba magazynowania pojemników typu Mauser. Substancjami, które muszą być zabezpieczane są ciecze łatwopalne takie jak paliwa, rozpuszczalniki czy lakiery, zagrażającymi skażeniu wody jak choćby emulsje i chłodziwa czy zabrudzeniu posadzki jak oleje i smary.

Elementy wyposażenia

Wanny wyposażone są w ocynkowany ruszt o średniej wielkości oczkach, na którym ustawia się paletopojemniki. Jest on wyjmowany dzięki czemu istnieje możliwość łatwego czyszczenia wnętrza zbiorników.

Dodatkowe akcesoria

Istnieje możliwość uzyskania jeszcze większej funkcjonalności wanien wychwytowych poprzez zastosowanie dodatkowych akcesoriów. Dzięki nim można nie tylko zwiększyć komfort użytkowania zbiorników lecz niejednokrotnie przyspieszyć i usprawnić pracę jak również oszczędzić czas związany z jego eksploatacją. Elementem, który można domówić do wanien jest kran spustowy służący do odprowadzania wychwyconych przez wannę cieszy na zewnątrz.

Charakterystyka techniczna

Materiał

stal s235

Malowanie

natryskowe

Grubość zbiornika

2-2,5 mm

Grubość podstawy

2-3 mm

Parametry dostępnych modeli

Model
Pojemność
(L)
Waga
(kg)
Wymiary
(dł. x szer. x wys.;mm)
Ładowność
(kg)
PMC
1000
113
1300 x 1150 x 780
1000
PMCs
1000
129
1650 x 1150 1000
1500
PMC2
1000
151
2300 x 1300 x 430
2000
PMCs2
1000
171
2300 x 1650 x 800
2500